Masaż antycellulitowy

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Masaż antycellulitowy

Cellulit, zwany inaczej pomarańczową skórką, jest defektem kosmetycznym, który dotyka prawie 95% kobiet. Pojawia się głównie w okolicach brzucha, pośladków i ud. Często jest przyczyną kompleksów, a w zaawansowanym stadium nawet dolegliwości bólowych. Czynniki, które predysponują do wystąpienia cellulitu to skłonności genetyczne (co ciekawe, defekt ten występuję częściej u kobiet rasy białej), zaburzenia układu dokrewnego, noszenie uciskowej bielizny, dieta bogata w sól i tłuszcze nasycone. Cellulit powstaje w kilku etapach. Pierwszy z nich, niewidoczny dla oka, polega na nadmiernym gromadzeniu się płynów wokół komórek tłuszczowych (adipocytów). Następnie dochodzi do obrzęku i zaburzeń mikrokrążenia, w wyniku czego adipocyty ulegają powiększeniu i uciskają na sąsiadujące naczynia. Wokół naczyń krwionośnych i komórek tłuszczowych powstaje tkanka, która powoduje powstawanie mniej lub bardziej widocznych guzków.

Dla kogo?

Masaż antycellulitowy przeznaczony jest dla Pań w każdym wieku. Ma on na celu zarówno zapobieganie jak i redukcję cellulitu.

Wskazania

Wskazania to przede wszystkim widoczny cellulit, ochrona przed cellulitem, otyłość.

Przeciwwskazania

Ciąża, choroby serca, niewydolność krążenia, rozrusznik serca, nadciśnienie, żylaki, choroba nowotworowa, zaburzenia pracy nerek, nadczynność tarczycy, ciąża, laktacja, miesiączka.

Przebieg zabiegu

Zabieg może być przeprowadzany w gabinecie masażu lub spa, można też wykonać go samodzielnie. Masaż antycellulitowy powinien być wykonany z użyciem preparatu ułatwiającego poślizg. Na rynku kosmetycznym są dostępne preparaty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji okolic dotkniętych cellulitem. Zazwyczaj zawierają takie składniki jak witaminy A oraz E, ekstrakt z miłorząbu japońskiego, kofeina, teaina, L-karnityna, wyciąg z guarany, zielonej herbaty, alg morskich, skrzypu, rozmarynu czy grejpfruta. Podczas masażu wszystkie ruchy powinny być wykonywane w kierunku serca. Zabieg powinien zacząć się od głaskania, następnie należy przejść do rozcierania i na końcu – do ugniatania. Każda z czynności powtarzana jest kilkukrotnie. Masażowi zostają poddane uda, brzuch i pośladki. Do masażu antycellulitowego możemy stosować olejki eteryczne, który pobudzają mikrokrążenie skórne i sprzyjają usuwaniu obrzęków. Są to między innymi: olejek pomarańczowy, olejek imbirowy, olejek grejpfrutowy, cyprysowy, pomarańczowy, cytrynowy, jałowcowy, lemongrasowy. Kilka kropli wybranego olejku należy dodać do oleju bazowego lub oliwki do masażu.

Po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu można odczuwać lekki dyskomfort spowodowany uprzednim uciskiem na tkanki. Jeżeli przechodzimy zabieg antycellulitowy w serii czy pojedynczo, to każdego dnia, w którym wykonywany jest zabieg, wskazane jest wypijanie minimum 2 litry wody niegazowanej. Oczywiście, najlepsze efekty przynosi systematyczne wykonywanie masażu antycellulitowego.

Autor:
mgr Agnieszka Wiśniewska

Oceń artykuł:
Ocena:
5/5 (4)